Jak ułatwić sobie robótki na szydełku - akcesoria

Powoli młode pokolenie przekonuje się do szydełkowania. Gdy podejmiemy się próby rozpoczęcia tej dziewiarskiej przygody, trudno nam przestać. Szydełkować można ubrania, akcesoria do wnętrz, maskotki i wiele więcej. Jednak niektóre czynności związane z szydełkowaniem są szczególnie trudne, dlatego postanowiliśmy zestawić kilka przydatnych akcesoriów, które pomogą nam uporać się z trudnościami w procesie tworzenia robótek ręcznych.

Rozdzielacz oczek

Pierwszym must have jest rozdzielacz oczek, który ma za zadanie zaznaczać nam, w którym miejscu rozpoczęliśmy robótkę lub rząd. Jest on przydatny z tego względu, że minimalizuje prawdopodobieństwo naszej pomyłki, która może być przyczyną zgrubień i nieestetycznego wyglądu całej naszej robótki. Oczywiście wiele z nas sobie radzi w inny sposób, na przykład zaznaczając koniec rzędu markerem, jednak w ten sposób niszczymy w jakimś stopniu naszą robótkę, a dodatkowo taki znacznik nie zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka, co może prowadzić do frustracji, a szydełkowanie ma przecież nas relaksować.

Licznik rzędów

Kolejnym urządzeniem ułatwiającym szydełkowanie jest licznik rzędów, który zakłada się na szydełko i dzięki któremu nie będziemy musieli skrupulatnie liczyć rzędów, które przerobiliśmy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala w większym stopniu oddać się samej przyjemności szydełkowania. Urządzenie to często jest sprzedawana w kilku rozmiarach

Grzebień do wełny

Jeśli szydełkujemy z włóczek wełnianych, to koniecznie musimy zaopatrzyć się w grzebień do wełny. To akcesorium pozbawia naszej robótki wszelkich zmechaceń, czy nieestetycznych kulek, które powstają w wyniku używania robótki. Grzebienie do wyczesywania wełny stworzone są najczęściej z plastiku, a zakończone specyficzną siateczką, która w bezpieczny sposób pozbywa się niechcianych elementów z naszych wełnianych robótek.

Obręcz do szydełkowania

Obręcze mają spore zastosowanie, najczęściej używa się ich do wykonywania ciekawych akcesoriów ozdobnych. Idealnie sprawdzi się do wykonania łapacza snów. Obręcze możemy znaleźć w różnych rozmiarach – o różnych średnicach. Z reguły wykonane są z metalu.

Przecinak krawiecki

Gdy coś pójdzie nie tak, warto mieć przy sobie ostry przecinak krawiecki, który służy do rozpruwania szwów, przecinania nitek, włóczek. Taki przecinak jest dużo bardziej poręczny niż najmniejsze nożyczki krawieckie i dzięki jednemu ostrzu jesteśmy w stanie dojść nawet to bardzo ciasnych splotów, co może być utrudnione w przypadku używania nożyczek.

Przyrząd do robienia pomponów

Oczywiście zrobienie pomponu nie wiąże się z jakąś wielkim nakładem pracy, ale jeśli musimy zrobić tych pomponów dużą ilość, a chcemy, żeby były niemal idealne, to przyda nam się takie urządzenie. Potrafi ono dodatkowo tworzyć pompony o bardzo małej wielkości, co sprawia, że są jeszcze bardziej urocze.

Obręcz dziewiarska

Dla zupełnie początkujących dziewiarek, polecamy skorzystanie z tego urządzenia. Pozwala ono na dzierganie czapek, czy kominów bez konieczności nauki konkretnych splotów. W zestawie z obręczą dołączone jest szydełko pozwalające na łapanie oczek i instrukcja obsługi, która krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces. Dzięki temu urządzeniu nasze pierwsze akcesoria zimowej garderoby będą wykonane w bardzo rzetelny sposób.

Te akcesoria do szydełkowania przydadzą się zarówno dziewiarskim laikom, jak i tym bardziej zaawansowanym. Pamiętajmy, że hobby to ma nas odprężać, a jak niepotrzebnie denerwujemy się przy liczeniu rzędów, to ułatwmy sobie życie i kupmy licznik, który kosztuje grosze.