Gruby sweter z włóczki Opus Benia

Materiały:

Włóczka Opus Benia (100 g / 174 m, kolor 804), druty 6 mm

 

Wzory:

Dżersej (strona prawa – oczka prawe, strona lewa – oczka lewe)

 

Jak zrobić gruby sweter na zimę z włóczki Opus Benia?

 

Pomysł i wykonanie: p. Renata Wasilewska, htt ps://reni-1.blogspot.com; Materiały, skład i zdjęcia: Bafpol, http://www.bafpol.pl

 

Przód:

Na druty nabieramy 70 oczek i przerabiamy 10 cm ściągacz wzorem warkocza nr 1. Dalej przerabiamy: 25 o. prawych, 2 o. lewe, warkocz wg schematu nr 2, 2 o. lewe, 25 o. prawych. Przerabiamy tak 48 cm i na tej wysokości zamykamy oczka na podkrój dekoltu: przerobić 25 o., zamknąć 20 o. środkowych, przerobić 25 o. Z obu stron dekoltu równomiernie gubić oczka, na ramiona zostają 22 o. Przerabiać do wysokości 58 cm od początku robótki, zakończyć oczka ramion.

 

 

Tył:

Wykonać jak przód, przy czym nie wykonujemy warkocza ale całość przerabiamy dżersejem. Na wysokości 52 cm od początku robótki zamykamy oczka na podkrój dekoltu: przerobić 22 o., zamknąć 26 o. środkowych, przerobić 22 o. Przerobić do wymaganej wysokości i zakończyć.

 

Rękawy:

Na druty nabieramy 22 o. i przerabiamy 8 cm ściągacz wg schematu nr 1. Następnie dobieramy równomiernie 7 o. (razem 29 o.) i przerabiamy dżersejem, dla poszerzenia rękawa co jakiś czas dobieramy po jednym oczku z każdej strony (ma być 36 o) Na wysokości 50 cm zakończyć.

 

Wykończenie:

Zszywamy wszystkie elementy. Nabieramy oczka dookoła dekoltu i przerabiamy 5 cm wzorem ściągacza.

Ciepły sweter z włóczki Opus Benia - pobierz pdf:

https://centrumwloczek.pl/pdf/robotki_dla_kazdego_2016-sweter_z_warkoczem_benia.pdf