Ciepły sweter z dużym ażurowym ściągaczem z włóczki Alize

Materiały:

Włóczka Alize Burcum Klasik kolor 127 i Burcum Çizgi kolor 1910, 100 g / 210 m (zużycie: 250 g cieniowanej, 150 g gładkiej), druty 5 mm

 

Ściegi:

Dżersej: strona prawa – oczka prawe, strona lewa – oczka lewe.

Wzór ażurowy: przerabiać wg schematu. W schemacie oznaczono rzędy nieparzyste, w rzędach parzystych oczka przerabiać, jak powstają, a narzuty na lewo. Zacząć 1 o. brzegowym. 1 ol. przed motywem, powtarzać motyw, zakończyć oczkiem brzegowym. Powtarzać rzędy 1 — 7.

 

Jak zrobić sweter z włóczki Alize?

 

Projekt i wykonanie: p. Renata Wasilewska, https://reni-1.blogspot.com; Włóczki, zdjęcia, skład: Bafpol, http://www.bafpol.pl

Tył:

Na druty nabrać 73 o. + 2 o. brzegowe, przerobić 28 cm wzorem ażurowym wg schematu. Następnie zmienić włóczkę na cieniowaną, przerabiać dżersejem, na wysokości 46 cm na podkrój pach zakończyć z obu stron 1 x 4 o., w co 2 rz. 3 x 1 o., w co 4 rz., 2 x 1 o. Na dekolt zamknąć 29 o. środkowych i zakończyć oddzielnie.

Przód:

Wykonać tak jak tył, z tym że zrobić głębszy dekolt: na wysokości 56 cm zamknąć 23  o. środkowe i przerabiać osobno, z obu stron dekoltu zamknąć 3 x 1 o. Przerobić do wysokości tyłu i zakończyć.

Rękawy:

Na druty nabierać 39 o. i przerobić 16 cm wzorem ażurowym, zmienić włóczkę na cieniowaną i przerabiać dżersejem. Jednocześnie  na  poszerzenie  rękawa dobieramy równomiernie z każdej strony 4 x 1 o. Na wysokości 48 cm na podkrój pach zakończyć z obu stron 1 x 4 o., w co 2 rz. 1 x 2 o., 2 x 1 o., w co 4 rz. 3 x 1 o., w co 2 rz., 1 x  2 o., zakończyć oczka rękawów.

Wykończenie:

Zszywamy wszystkie elementy. Dekolt obrabiamy szydełkiem półsłupkami.

 

 

Ciepły sweter z dużym ażurowym ściągaczem z włóczki Alize - pobierz instrukcję pdf:

https://centrumwloczek.pl/pdf/robotki_dla_kazdego_2016-sweter_z_duzym_sciagczem_burcum.pdf